Czym jest i na czym polega lifting, botox i laminacja rzęs?


Pożegnaj się z codziennym stosowaniem zalotki, zaoszczędź czas i ciesz się wyrazistym spojrzeniem!

Lifting rzęs jest nowoczesną metodą w stylizacji rzęs, która jest świetną alternatywą dla kobiet, pragnących zalotnego spojrzenia bez sztucznego efektu przedłużonych rzęs. Zabieg ten daje naturalny efekt podkręcenia, dodatkowo, dzięki zastosowaniu „Botoxu”, który posiada w sobie kompleks witamin oraz składników regenerujących i nawilżających - pogrubia i odżywia rzęsy. 

Czym jest i na czym polega lifting, botox i laminacja rzęs?  #1

Czym jest lifting, botox i laminacja rzęs?

Lifting jest procedurą chemiczną, która polega na nałożeniu rzęs na specjalnie dopasowany wałek, następnie za pomocą aktywatora oraz neutralizatora zmienia się skład i strukturę rzęs do pożądanego kształtu (kształt określa wcześniej nałożony wałek).W tym procesie otwierają się tzw. łuski włosa. Następnym etapem jest koloryzacja rzęs specjalną farbką, dzięki czemu nadaje się oczom głębokiego spojrzenia. Na otwarte wcześniej łuski idealnie zadziała tzw. Lash Botox. Jest to preparat, który ma za zadanie regeneracje oraz odżywienie rzęs, zawiera w swoim składzie keratynę hydrolizowaną, dzięki czemu odbudowuje jej braki w strukturze rzęsy, ponadto posiada również kwas hialuronowy, pentenol, olej arganowy, olej makadamia, kompleks witamin (A, B6, C, E i K) i wiele innych. Laminacja rzęs jest końcowym procesem w zabiegu liftingu rzęs. Ma ona za zadanie zamknąć otwarte wcześniej łuski oraz dzięki zawartym w olejku kompleksie trzech protein zboża, soi oraz hydrolizowanej keratynie, częściowo odbudować ubytki w rzęsie.

Czym jest i na czym polega lifting, botox i laminacja rzęs?  #2

OGÓLNE PRZECIWWSKAZANIA PO ZABIEGU:

Przeciwwskazaniami do zabiegu liftingu rzęs są wszelkie skaleczenia oraz procesy zapalne w okolicy oczu takie jak zapalenie spojówek, zapalenie powiek, obrzęki, jęczmień, cysty na powiece i inne. Nie powinno się również wykonywać liftingu w przypadku skóry atopowej powiek, syndromu suchego oka, cukrzycy, stanie po chemioterapii oraz przy przeziębieniu. W przypadku operacji w okolicy oczu należy odczekać minimum 6 miesięcy. Soczewki kontaktowe należy zdjąć podczas zabiegu aby uniknąć ich przemieszczenia.

Nie zaleca się liftingu do rzęs bardzo słabych i rzadkich.

W razie jakichkolwiek wątpliwości serdecznie zapraszam na konsultację do naszych salonów, z przyjemnością opowiemy o zabiegu i rozwiejemy wszelkie wątpliwości ;)

Wszystkie, ciekawe informacje o budowie Twoich rzęs oraz cyklu ich wzrostu, które powinnaś wiedzieć.


Rzęsy na powiece górnej są liczniejsze i sztywniejsze niż rzęsy znajdujące się na powiece dolnej.

Liczba rzęs na górnej powiece waha się zazwyczaj między 120 a 200, natomiast na dolnej jest ich przeciętnie od 60 do 80.

Długość rzęs wynosi zazwyczaj od 8 do 12 mm. Rzęsy składają się z łodygi oraz korzenia. Korzeń, czyli część znajdująca w mieszku włosowym tworzy cebulkę włosa. Jest to jedyna „żywa” część rzęsy. Łodyga natomiast to część wystająca ponad skórę, a jej kształt, długość i sztywność zależy od wielu czynników takich jak uwarunkowanie genetyczne, kondycja organizmu oraz prawidłowa suplementacja. Rzęsy, tak samo jak włosy zbudowane są w większości z białka zwanego keratyną. To właśnie ona odpowiada za ich elastyczność i wytrzymałość. Łodyga rzęsy w przekroju poprzecznym składa się z trzech warstw. Rdzeń i korę włosa oplata osłonka, która zbudowana jest z łusek, które mają za zadanie ochraniać wnętrze włosa, przypominają one między sobą „dachówki”.

 

Cykl życia pojedynczej rzęsy wynosi od 45 do 90 dni. Wyróżniamy trzy główne etapy wzrostu, przez które musi przejść każda z rzęs. Pierwszym z nich jest Anagen, czyli faza aktywnego wzrostu rzęs, zaczyna się jeszcze pod skórą i trwa aż do momentu wyrośnięcia rzęsy ponad powierzchnie skóry. Następnym etapem jest Katagen, czyli faza przejściowa, która trwa od 2 do 3 tygodni. W tym czasie rzęsa przestaje rosnąć, a mieszek włosowy obumiera. Następna faza to tzw. Telogen. Jest to czas, w którym rzęsa znajduje się w stanie spoczynku i czeka, aż zostanie wypchnięta przez nową rzęsę. Poszczególne rzęsy znajdują się w różnych fazach swojego cyklu, w wyniku czego każdego dnia tracimy ok. 2-3 rzęs z każdego oka, co jest naturalnym procesem fizjologicznym i nie należy się nim przejmować. 

 

 

 

Podsumowując lifting, botox i laminacjia rzęs jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, którego nie należy się obawiać, gdyż dobrze wykonany nie niszczy rzęs, wręcz przeciwnie powoduje odżywienie i naturalne pogrubienie naszych rzęs. Ponadto pięknie uwydatni i nada głębi spojrzeniu.

Serdecznie zapraszamy. 

Zespół Solange Beauty&Spa 

798 065 065
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.       ZAMKNIJ

Skontaktuj się z Nami!
SALON ZŁOTOWSKA
wyślij zapytanie

Skontaktuj się z Nami!
SALON LITERACKA
wyślij zapytanie