Czym jest manicure hybrydowy i czy jest bezpieczny?


Manicure jest jednym z podstawowych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych.Jego popularność rośnie, a dzięki nowym technologiom jest coraz bardziej trwały. Jednym z najpopularniejszych trendów w dziedzinie pielęgnacji i stylizacji paznokci jest manicure hybrydowy. Czym jest i czy jest bezpieczny?

Czym jest manicure hybrydowy i czy jest bezpieczny?  #1

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to zabieg dający wiele możliwości w świecie stylizacji paznokci:
- idealnie utwardza płytkę paznokcia,
- jest wytrzymały, a przy tym daje naturalny wygląd.
- maskuje niedoskonałości naturalnej płytki paznokcia.
- jest wygodny
Na czym polega manicure hybrydowy? 
Czym jest manicure hybrydowy i czy jest bezpieczny?  #2

Manicure hybrydowy - krok po kroku

Podczas zabiegu wykonywany jest klasyczny manicure, usuwane są skórki i opracowywany jest wolny brzeg paznokcia. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie płytki i nałożenie bazy oraz koloru, całość wykańczamy top coatem. Wszystkie warstwy są utwardzane w lampie UV lub LED, a czas potrzebny na wykonanie zabiegu to około 1,5 godziny. Trwałość manicuru hybrydowego to około 2-3 tygodni. Zależy ona od kondycji paznokcia. Jeżeli płytka jest osłabiona lub ma tendencję do rozdwajania się, lakier może wcześniej odprysnąć. Aczkolwiek gdy systematycznie wykonujemy hybrydę możemy wzmocnić paznokcie i zabezpieczyć je przed uszkodzeniami.

Lakiery do manicure


Lakiery hybrydowe nie szkodzą zdrowiu, ponieważ nie zawierają substancji zidentyfikowanych jako szkodliwe,. Największą zaletą jest znikoma ingerencja w płytkę paznokcia. Zabieg ten jest również bezpieczny dla kobiet w ciąży jak i karmiących piersią. Jedynym przeciwwskazaniem jest grzybica lub drożdżyca. Hybrydę możemy aplikować wyłącznie na zdrowe paznokcie, a stan naszej płytki jest w stanie ocenić wyłącznie profesjonalistka.

Manicure hybrydowy to profesjonalna metoda stylizacji paznokci, dlatego zaleca się jego wykonywanie – zarówno aplikację jak i usuwanie – w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Jest to zabieg bezpieczny lecz musi być wykonywany prawidłowo. Warto sprawdzić czy salon odpowiednio sterylizuje narzędzia czy pilniki, polerki są przeznaczone do użytku jednorazowego. Jeżeli tak - może się Pani czuć bezpiecznie. 

798 065 065
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.       ZAMKNIJ

Skontaktuj się z Nami!
SALON ZŁOTOWSKA
wyślij zapytanie

Skontaktuj się z Nami!
SALON LITERACKA
wyślij zapytanie