Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja paznokci?


Zadbane dłonie i zdrowe paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Manicure to nie tylko pomalowanie paznokci lakierem klasycznym czy hybrydowym. To również pielęgnacja skórek i całych dłoni.

Co robić by dłonie cały czas były piękne, a paznokcie nie łamały się i były zdrowe?

Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja paznokci? #1

Z czego zbudowane są paznokcie?

Paznokcie są zbudowane z tych samych komórek co skóra, gdy płytka jest przesuszona, paznokcie łamią się i rozdwajają.

Zły stan paznokci również łączy się z kontaktem z detergentami jak i np. z używaniem zmywacza z acetonem. W pielęgnacji domowej możemy zastosować odżywki do paznokci, na przykład z witaminami z grupy B lub specjalnej bazy wzmacniającej płytkę.

 

Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja paznokci? #2

Innowacyjną metodą w pielęgnacji paznokci jest manicure hybrydowy. Wykonywany profesjonalnie może zdziałać cuda. Kilka warstw lakieru hybrydowego wzmocni płytkę ale jednocześnie pozostawi ją elastyczną. Paznokcie są bezpieczne podczas wykonywania prac domowych, lakier jest błyszczący i nie odpryskuje przez minimum dwa do trzech tygodni!

Lakier hybrydowy jest bardzo wytrzymały, ale bądźmy świadome, że może być narażony na czynniki zewnętrze takie jak na przykład barwniki w warzywach czy przyprawach. Mogą one zabarwić lakier, zmienić jego kolor. Również środki chemiczne - mogą go zmatowić. Tutaj po raz kolejny wspomnę o rękawiczkach ochronnych, są konieczne. Chronią nie tylko lakier ale przede wszystkim skórę.

 

Pamiętajmy jednak, że manicure hybrydowy musi być wykonany przez profesjonalistkę. Równie ważną kwestią jest usuwanie lakieru. Najlepiej gdy usuwany jest za pomocą frezarki ze specjalnym frezem do tego przeznaczonym, by uniknąć używania wspomnianego wcześniej acetonu.

 

Gdy nasze dłonie i paznokcie są zadbane, możemy cieszyć się ich pięknym wyglądem. Zdrowe paznokcie są podstawą wytrzymałego manicure klasycznego i hybrydowego, a regularne stosowanie kremu, sprawi, że dłonie będą miękkie i gładkie.

798 065 065
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.       ZAMKNIJ

Skontaktuj się z Nami!
SALON ZŁOTOWSKA
wyślij zapytanie

Skontaktuj się z Nami!
SALON LITERACKA
wyślij zapytanie