Najczęstsze popełniane błędy w codziennej pielęgnacji


Prawidłowy demakijaż, oczyszczenie to podstawa pielęgnacji. Niestety nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. 

Przedstawiamy Wam najczęstsze błędy.

Najczęstsze popełniane błędy w codziennej pielęgnacji  #1

Demakijaż w biegu lub jego brak

To częsty błąd popełniany przez wiele kobiet. Wieczorem po długim i męczącym dniu często nie mamy ochoty na dokładny  i długotrwały demakijaż, a to stanowi pierwszy krok do skutecznej pielęgnacji. Zostawiając na skórze brud, pot i sebum, skóra traci blask, staje się szorstka i matowa, zatykają się pory. A wystarczy przeznaczyć zaledwie kilka minut co wieczór na dokładne oczyszczanie skóry. Warto też pamiętać, że czyszczona skóra lepiej wchłania aktywne składniki z produktów do pielęgnacji.

Najczęstsze popełniane błędy w codziennej pielęgnacji  #2

Źle dobrany preparat do demakijażu

Do demakijażu warto stosować kosmetyki dostosowane do potrzeb naszej skóry, które dokładnie usuną makijaż i zanieczyszczenia. Dobrze sprawdzają się preparaty w postaci olejku, które są skuteczniejsze i delikatniejsze dla skóry twarzy niż mleczka i żele. W trakcie demakijażu można wykonać delikatny masaż twarzy, który pobudzi mikrokrążenie.

Brak toniku i źle dobrane kremy


Tonik usuwa dokładnie resztki makijażu, zanieczyszczeń oraz dobrze odświeża skórę i przywraca jej prawidłowe pH. Pamiętaj, że tonik również musi być odpowiedni dla Twojej skóry, jeżeli masz skórę suchą zwróć uwagę by tonik nie zawierał alkoholu. Skóra, która często ulega podrażnieniom - tonik hipoalergiczny, który w swoim składzie posiada m.in bioflawonoidy, które przede wszystkim działają łagodząco oraz przeciwzapalnie. 



Kremy do twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji skóry. Zawierają bogate składniki aktywne, które dostarczają skórze potrzebnych substancji odżywczych, nawilżających i rewitalizujących. Zawsze dobieraj kremy do rodzaju swojej cery i stosuj je zarówno na noc jak i na dzień. 

Zła kolejność nakładania


Kosmetyki należy nakładać w kolejności, najpierw od produktów lekkich, a na samym końcu ciężkich. Na początku stosuj produkty na bazie wody, później te z zawartością oleju, serum nakładaj przed kremami. To decyduje o skuteczności ich działania.

Kremy z filtrami UV tylko latem

Nawet w najbardziej pochmurny dzień twoja skóra jest narażona na promieniowanie UV. Dzięki regularnemu stosowaniu preparatów z filtrami UV twoja skóra wolniej się starzeje, a dodatkowo chronisz ją przed powstawaniem przebarwień.

Wyciskanie zaskórników


Może on spowodować uszkodzenie skóry i powstawanie trwałych blizn. Dodatkowo wyciskanie zaskórników prowadzi do tego, że zmiany są ciągle zaogniane, skóra jest czerwona, podrażniona, a poza tym istnieje ryzyko rozsiewu infekcji bakteryjnej na skórę zdrową. Warto też pamiętać, że wyciskanie zaskórników zwiększa ryzyko powstania przebarwień.

Unikanie pilingów

 Każda skóra, niezależnie od jej rodzaju, powinna być złuszczana. Dobieraj preparaty przeznaczone dla typu twojej cery. Jest do wyboru wiele różnych pilingów: mechaniczny, aromatyczny, enzymatyczny, scruby czy pilingi peel-off.

Oczyszczanie skóry jest kluczem do prawidłowej pielęgnacji. 

798 065 065
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.       ZAMKNIJ

Skontaktuj się z Nami!
SALON ZŁOTOWSKA
wyślij zapytanie

Skontaktuj się z Nami!
SALON LITERACKA
wyślij zapytanie