Ścieranie zębów podczas snu


Wiele osób w tych szybkich czasach spotyka się z problemem zjadania zębów w wyniku sennego zgrzytania. W trakcie snu następuje spontaniczny i nie odczuwalny ściskoszczęk prowadzący do zgrzytanie zębami. Jest to bardzo powszechne zjawisko. Zęby ulegają autodestrukcji. Jak temu zaradzić?

Bruksizm - ścieranie zębów podczas snu

Jest to zjawisko, które u wielu osób dotkniętych tym schorzeniem praktycznie jest nie zauważalne. Dopiero partner lub partnerka śpiąca obok skarży się na tę uciążliwość. Faktycznie nie pozwala spać drugiej osobie - praktycznie wywołuje ten sam efekt co chrapanie.

Ponad połowa populacji świadomie lub nie świadomie cierpi na to schorzenie

Ścieranie szkliwa to nie wszystko

Mimowolne zaciskanie zębów a co za tym idzie ścieranie szkliwa mogą doprowadzić do uszkodzenia uzębienia ale także bólu głowy, twarzy, kręgosłupa czy nawet stawów skokowych. Można rzec, że całe ciało zamiast być w trakcie snu rozluźnione i wypoczęte zaczyna się napinać. Tego typu napięcia bez wątpienia nie są korzystne dla naszego organizmu.

Co zrobić kiedy zjawisko zgrzytania zębów nie ustaje?


Specjaliści jasno wypowiadają się w tej materii:

1. Należy w pierwszej kolejności odwiedzić dobrego stomatologa lub ortodontę.

2. Prowadzić mniej stresujący tryb życia

3. Systematycznie korzystać z masażu twarzy pod kątem rozluźnienia powięzi żuchwowej. 

W naszym salonie specjalistki Solange Beauty&SPA opracowały dedykowany masaż rozluźniający mięśnie żuchwy. Skuteczność tego zabiegu została już potwierdzona w wielu przypadkach. Poza faktem, że sam masaż twarzy jest niezwykle przyjemnym i rozluźniającym zabiegiem należy całkowicie zrezygnować z żucia gumy. Okazuje się, że żucie gumy wzmaga zjawisko nocnego zjadania zębów. 

798 065 065
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.       ZAMKNIJ

Skontaktuj się z Nami!
SALON ZŁOTOWSKA
wyślij zapytanie

Skontaktuj się z Nami!
SALON LITERACKA
wyślij zapytanie