Prawidłowa pielęgnacja przy codziennym noszeniu maseczki


Maseczki na stałe zagościły w naszej codzienności. Mają swoje plusy jednak nasza skóra z pewnością ich nie lubi. Częste wypryski, zaskórniki, potówki to tylko początek problemów... Jak sobie z nimi radzić? Jak prawidłowo pielęgnować skórę by chronić się przed niedoskonałościami? 

Koniecznie przeczytaj - ta porada jest dla Ciebie! 

 

Prawidłowa pielęgnacja przy codziennym noszeniu maseczki  #1

Wpływ maseczki na naszą skórę

Nasza skóra twarzy nie jest przyzwyczajona do tzw. "ubrania" - maska tworzy pewnego rodzaju okluzję, utrudnia oddychanie skóry powodując zaczopowanie ujść mieszków włosowych oraz zapychanie porów wydzielinami (sebum, pot).  Dodatkowo maseczki mocno przylegające mogą powodować tarcie, podrażnienia. Nie możemy zapominać, że maseczki są środkiem ochronnym jednak w przypadku naszej skóry musimy ją ochronić również przed nią - zwiększona higiena i odpowiednia pielęgnacja to klucz do sukcesu! 

Prawidłowa pielęgnacja przy codziennym noszeniu maseczki  #2

Zwróć uwagę na materiał

Kluczową role odgrywa materiał - barwniki w materiale mogę powodować podrażnienie skóry a nawet przyczynić się mogą do powstawania stanów zapalnych i alergii kontaktowych. W przypadku maseczki im lepszy materiał tym lepiej - bawełna organiczna, najlepiej niebarwione w naturalnych  kolorach. 

Kolejną kluczową sprawą jest pranie maseczek - dlatego najlepiej zabezpieczyć się w kilka sztuk by móc korzystać z nich naprzemiennie. Pamiętaj o 3 ważnych krokach: wypierz, wysusz, wyprasuj.

Pielęgnacja twarzy


Jeżeli chcesz zabezpieczyć się przed pogorszeniem cery, przede wszystkim zachowaj spokój. Żadne gwałtowne zmiany w codziennej pielęgnacji nie są wskazane. Nie chcemy bowiem jeszcze bardziej nadwyrężyć jej funkcje ochronne. 

Zwróć uwagę na częstsze oczyszczanie - do codziennego porannego i wieczornego mycia dodaj jeszcze jeden punkt. Oczyszczanie cery po maseczce. Jeżeli nosisz maseczkę przez większość dnia staraj się oczyszczać ją co mniej więcej 3-4 godziny za pomocą delikatnego żelu. Nasza skóra stale pracuje - produkuje sebum oraz inne wydzieliny, które jeśli nie zostaną oczyszczone ponownie zostają wchłaniane - za czym idzie szereg problemów. 

Kolejnym ważnym elementem jest nawilżanie skóry. Odpowiednie nawilżenie, nawodnienie skóry tworzy barierę pomiędzy Twoją skórą a maseczką. Zminimalizuje również ryzyko podrażnień. 

 

Jeżeli możesz - zrezygnuj bądź zminimalizuj nakładanie make-upu. W maseczce i tak większość twarzy jest zakryta. Nie ma sensu dodatkowo obciążać ją kosmetykami. W szczególności podkłady, pudry powodują zatykanie porów co szybko przyniesie negatywne rezultaty. 

Odłóż na półkę kosmetyki o intensywnym działaniu. 

Jeżeli masz problem z doborem odpowiednich kosmetyków bądź borykasz się z pogorszeniem stanu skóry - zapraszamy Cię na konsultację. Dobierzemy prawidłowe kosmetyki, zbadamy kondycję Twojej skóry i sprawdzimy jej potrzeby!

Jesteśmy tu dla Ciebie!

Zespół Solange Beauty&Spa 

 

798 065 065
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.       ZAMKNIJ

Skontaktuj się z Nami!
SALON ZŁOTOWSKA
wyślij zapytanie

Skontaktuj się z Nami!
SALON LITERACKA
wyślij zapytanie