Trzy podstawowe kroki codziennej pielęgnacji.


Rynek kosmetyczny co chwilę zasypuje nas nowościami. Są one bardziej przełomowe i innowacyjne. Czasopisma oraz portale kobiece z miesiąca na miesiąc udzielają nam nowych rad na temat zabiegów upiększających oraz kosmetyków o cudownym działaniu. W tym artykule postaramy się więc wyszczególnić wskazówki, które pomogą Wam odpowiednio zadbać o pielęgnację skóry i podkreślić jej naturalne piękno.

Trzy podstawowe kroki codziennej pielęgnacji. #1

Krok 1 – Oczyszczanie

Pierwszym krokiem codziennej pielęgnacji powinniście zacząć od oczyszczania. Nadmiar sebum, kurz, pozostałości martwego naskórka – wszystko to zanieczyszcza Waszą skórę, nie pozwalając jej oddychać. Dlatego też, zarówno poranny, jak i wieczorny, łazienkowy rytuał powinniście zaczynać od dokładnego oczyszczenia twarzy. W zależności od typu skóry, zaleca się stosowanie delikatnych pianek (cera normalna, naczynkowa), mleczek (cera sucha, dojrzała, atroficzna) lub antybakteryjnych żeli do skóry tłustej. 

Trzy podstawowe kroki codziennej pielęgnacji. #2

Krok 2 – Tonizowanie

Tonizowanie to jeden z najczęściej pomijanych przez Was elementów. Po każdym kontakcie z wodą, naturalne, kwasowe pH skóry zostaje zaburzone. Skóra traci swoją barierę ochronną, zabezpieczającą przed grzybami, bakteriami oraz szkodliwym wpływem środowiska. Zadaniem toniku jest właśnie przywrócenie skórze naturalnego poziomu pH, a więc troska o jej codzienne bezpieczeństwo. Do tonizowania najczęściej polecane są delikatne toniki bezalkoholowe, które dodatkowo nawilżają oraz nie powodują podrażnień. 

Krok 3 – Krem


Dopiero po oczyszczeniu i tonizacji skóra jest odpowiednio przygotowana do kolejnego kroku – zastosowaniu kremu. O jego nałożeniu należy pamiętać zarówno rano, jak i wieczorem. W przypadku większości typów skóry, krem stosowany na dzień, powinien różnić się od tego stosowanego na noc. 

Wyjątkiem jest jedynie cera dojrzała i atroficzna (cera patologiczna, wrażliwa, zniszczona i z tendencją do szybkiego starzenia się). Do ich pielęgnacji – rano i wieczorem – można używać jednego kremu odżywczo-regenerującego, dotleniającego i nawilżającego.

Krem na dzień – ochrona i pielęgnacja skóry twarzy


Do porannej pielęgnacji zalecamy Wam kremy o lżejszej konsystencji, kremy nawilżające (cera normalna), odżywczo-nawilżające (cera sucha) i matujące (cera tłusta). Jeśli mamy do czynienia z cerą naczynkową, warto sięgnąć po specjalistyczny krem wzmacniający naczynka krwionośne.

 Zadaniem kremu na dzień jest nie tylko pielęgnacja, ale również ochrona przed niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi.

Krem na noc – odżywczy sen dla skóry


Krem na noc jest zazwyczaj nieco cięższy i bogatszy w dobroczynne składniki, aby mogły lepiej wspierać naturalną odbudowę zmęczonego naskórka.

Wieczorem polecamy sięgać po kremy odżywcze (cera normalna), odżywczo-nawilżające (cera sucha), a w przypadku cery tłustej – odpowiednio dobrane kremy seboregulujące. Z kolei cera naczynkowa potrzebuje ukojenia i spokoju, dlatego do jej pielęgnacji warto wybierać kremy łagodzące i wyciszające.

woman 3600521 1280

Podsumowując

Kluczem do pięknej i zadbanej cery jest dobranie profesjonalnych i odpowiednich kosmetyków. Istotnie ważnym elementem pielęgnacji jest również stosowanie trzech podstawowych kroków w codziennym łazienkowym rytualne. Pamiętajcie najważniejsza jest kolejność – oczyszczanie, tonizowanie oraz nałożenie odpowiedniego kremu na dzień i na noc. Po zastosowaniu się do tych zasad jesteśmy pewne, że Wasza cera będzie nawilżona, a wszystkie dotychczasowe problemy znikną. 

Pozdrawiam, 
Andżelika
Solange Beauty&Spa

798 065 065
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.       ZAMKNIJ

Skontaktuj się z Nami!
SALON ZŁOTOWSKA
wyślij zapytanie

Skontaktuj się z Nami!
SALON LITERACKA
wyślij zapytanie